• Padidėjęs dantų jautrumas
  16/04/2019 - Dantų jautrumas 0 Komentarai
  Padidėjęs dantų jautrumas

  Turbūt daugeliui yra tekę patirti, kai valgant ledus, geriant kavą ar net lauke pro burną įkvėpus vėsesnio oro sugelia dantis. Dantų jautrumas - trumpas, aštrus skausmas, kylantis iš atsidengusio dentino, kaip atsakas į terminius, oro judėjimo, taktilinius, osmosinius ir cheminius dirgiklius.

  Skaityti daugiau
 • Nešiojančių ortodontinius aparatus burnos higiena
  10/10/2018 - Burnos higiena 0 Komentarai
  Nešiojančių ortodontinius aparatus burnos higiena

  Ortodontiniais aparatais gydomos įvairios sąkandžio ir dantų padėties anomalijos. Šie aparatai labai apsunkina burnos higieną. O kadangi ortodontiniais pacientais dažniausiai yra vaikai, svarbu tinkamai paaiškinti vaikų tėvams, jog ortodontinį gydymą galima pradėti tik tada, kai vaiko individualios burnos higienos įgudžiai yra labai geri.

  Skaityti daugiau
 • Nėščiųjų burnos higiena
  26/07/2018 - Nėščiųjų burnos higiena 0 Komentarai
  Nėščiųjų burnos higiena

  Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Šiuo laikotarpiu turi būti svarbus ne tik laukimo potyris, bet ir rūpestis savimi, tinkama sveikatos priežiūra. Nėštumo metu vyksta sudėtingi fiziologiniai pokyčiai, kurie gali turėti įtakos ir burnos sveikatai.

  Skaityti daugiau
 • Ikimokyklinio amžiaus vaikų ir paauglių burnos higiena
  19/06/2018 - paauglių burnos higiena 0 Komentarai
  Ikimokyklinio amžiaus vaikų ir paauglių burnos higiena

  Sveiki dantys yra labai svarbus vaikų sveikatos veiksnys, o dantų ėduonis – vienas iš labiausiai paplitusių vaikų ligų. Tai ar vaikų dantys bus sveiki priklauso nuo jų tėvų pastangų, kadangi dantų ėduonis yra netinkamos žmogaus elgsenos pasekmė, kurią sukelia apnašose esantys mikroorganizmai.

  Skaityti daugiau
 • šepetėlis
  30/03/2018 - Dantų šepetėlis 0 Komentarai
  Kaip tinkamai išsirinkti dantų šepetėlį?

  Dantų šepetėlis yra pagrindinė mechaninio apnašų valymo priemonė. Norint pasiekti maksimalų dantų valymo šepetėliu efektyvumą, svarbu žinoti kaip pasirinkti sau labiausiai tinkantį šepetėlį.

  Skaityti daugiau
 • Griežimas dantimis
  12/03/2018 - Griežimas dantimis 0 Komentarai
  Griežimas dantimis (bruksizmas)

  Kas yra bruksizmas? Tai yra nesąmoningas, dažniausiai naktį, miego metu pasireiškiantis elgesys. Bruksizmo metu, pernelyg stipriai susitraukiant kramtomiesiems raumenims, dantys susikanda su didele jėga ir apatinių dantų paviršiai trinasi su viršutinių dantų paviršiais, girdisi nemalonus, griežimą primenantis garsas.

  Skaityti daugiau
 • 02/03/2018 - Dantų implantai 0 Komentarai
  Kaip prižiūrėti dantų implantus?

  Vyrauja nuomonė, kad įsidėjus dantų implantus, nebereikia jais rūpintis. Tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Norint, kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau būtina juos prižiūrėti taip, kaip ir nuosavus dantis, netgi dar kruopščiau.

  Skaityti daugiau