Klaipėdos odontologijos centras

    Klaipėdos odontologijos centro naujienos

    Naudinga informacija

    Kaip išvengti dantų ligų
    Autorius Tadas Zaramba 18 vas., 2024
    Šiame straipsnyje rasite patarimų, kaip išvengti dažniausiai pasitaikančių dantų ligų, kaip prižiūrėti savo dantų higieną.
    Vaikų pieninių dantų priežiūra
    Autorius Tadas Zaramba 18 vas., 2024
    Straipsnyje skaitykite apie vaikų pieninių dantų priežiūrą - kas yra svarbiausia prižiūrint dantis, ką reikia daryti, kad dantukai nenukentėtų, tėvelių pagalba.
    Fluorozė - vienas iš emalio struktūros pažeidimų
    Autorius Dovilė Vainiūtė 27 rugs., 2021
    Tai nekariozinės kilmės dantų defektas, kurį sukelia per didelis fluoridų kiekis emalio vystymosi ir mineralizacijos metu ir jis yra negrįžtamas.
    Rekomendacijos pacientui
    Autorius klaipedosoc.lt 21 geg., 2020
    Rekomendacijos pacientui: Kaip elgtis po danties šalinimo, implantacijos ir kitų chirurginių intervencijų?
    Ką reikia žinoti prieš vizitą?
    Autorius klaipedosoc.lt 20 geg., 2020
    Jei Jums artimiausiu metu yra paskirtas vizitas, atvykus maloniai prašome laikytis šių nurodymų:Atvykite tiksliai Jums paskirtu laiku (nei per anksti, nei per vėlai) arba vizito palaukite automobilyje. Tačiau, jei Klaipėdos odontologijos centre lankysitės pirmą kartą, atvykite 5 min. anksčiau, nei Jums paskirtas vizitas - per šį laiką užpildysime reikalingus dokumentus;Atvykę į kliniką dėvėkite apsauginę veido kaukę, nusiimkite ją tik leidus gydytojui;Atvykę dezinfekuokite rankas;Leiskite pamatuoti Jums kūno temperatūrą;Atsakykite į pateiktą klausimyną susijusį su COVID-19.Šiomis priemonėmis siekiame užtikrinti Jūsų saugumą.Jei turite klausimų, skambinkite mums tel. +370 624 26222Iki pasimatymo!
    Padidėjęs dantų jautrumas
    Autorius klaipedosoc.lt 16 bal., 2019
    Turbūt daugeliui yra tekę patirti, kai valgant ledus, geriant kavą ar net lauke pro burną įkvėpus vėsesnio oro sugelia dantis. Dantų jautrumas - trumpas, aštrus skausmas, kylantis iš atsidengusio dentino, kaip atsakas į terminius, oro judėjimo, taktilinius, osmosinius ir cheminius dirgiklius.
    Nešiojančių ortodontinius aparatus burnos higiena
    Autorius klaipedosoc.lt 10 spal., 2018
    Ortodontiniais aparatais gydomos įvairios sąkandžio ir dantų padėties anomalijos. Šie aparatai labai apsunkina burnos higieną. O kadangi ortodontiniais pacientais dažniausiai yra vaikai, svarbu tinkamai paaiškinti vaikų tėvams, jog ortodontinį gydymą galima pradėti tik tada, kai vaiko individualios burnos higienos įgudžiai yra labai geri.
    Nėščiųjų burnos higiena
    Autorius klaipedosoc.lt 26 liep., 2018
    Nėštumas – ypatingas laikotarpis kiekvienos moters gyvenime. Šiuo laikotarpiu turi būti svarbus ne tik laukimo potyris, bet ir rūpestis savimi, tinkama sveikatos priežiūra. Nėštumo metu vyksta sudėtingi fiziologiniai pokyčiai, kurie gali turėti įtakos ir burnos sveikatai.
    Ikimokyklinio amžiaus vaikų ir paauglių burnos higiena
    Autorius klaipedosoc.lt 19 birž., 2018
    Sveiki dantys yra labai svarbus vaikų sveikatos veiksnys, o dantų ėduonis – vienas iš labiausiai paplitusių vaikų ligų. Tai ar vaikų dantys bus sveiki priklauso nuo jų tėvų pastangų, kadangi dantų ėduonis yra netinkamos žmogaus elgsenos pasekmė, kurią sukelia apnašose esantys mikroorganizmai.
    Kaip tinkamai išsirinkti dantų šepetėlį?
    Autorius klaipedosoc.lt 30 kov., 2018
    Dantų šepetėlis yra pagrindinė mechaninio apnašų valymo priemonė. Norint pasiekti maksimalų dantų valymo šepetėliu efektyvumą, svarbu žinoti kaip pasirinkti sau labiausiai tinkantį šepetėlį.
    Griežimas dantimis (bruksizmas)
    Autorius klaipedosoc.lt 12 kov., 2018
    Kas yra bruksizmas? Tai yra nesąmoningas, dažniausiai naktį, miego metu pasireiškiantis elgesys. Bruksizmo metu, pernelyg stipriai susitraukiant kramtomiesiems raumenims, dantys susikanda su didele jėga ir apatinių dantų paviršiai trinasi su viršutinių dantų paviršiais, girdisi nemalonus, griežimą primenantis garsas.
    Kaip prižiūrėti dantų implantus?
    Autorius klaipedosoc.lt 02 kov., 2018
    Vyrauja nuomonė, kad įsidėjus dantų implantus, nebereikia jais rūpintis. Tačiau ši nuomonė yra klaidinga. Norint, kad dantų implantai tarnautų kuo ilgiau būtina juos prižiūrėti taip, kaip ir nuosavus dantis, netgi dar kruopščiau. Ypatingo dėmesio reikalauja sritys prie dantenų bei tarpdančių, kurios yra sunkiau prieinamos išvalyti, tad čia kaupiasi maisto likučiai, formuojasi apnašos. Tinkamai neišsivalius dantų apnašos gali sukelti dantenų uždegimą. Dantenos parausta, paburksta, gali kraujuoti. ilgainiui susiformuoja dantenų kišenė, apnašos sukietėja ( į akmenis), o aplink implantą esantis kaulas gali pradėti tirpti. Taip nutikus implantas gali prarasti savo tvirtumą, ko pasekoje galima jį prarasti. Taigi, kad taip nenutiktų, dantis ant implantų reikia kruopščiai prižiūrėti. Visų pirma, kaip ir nuosavus dantis, taip ir vainikėlius ant implantų būtina valyti mažiausiai du kartus per dieną – ryte ir vakare prieš einant miegoti. Kasdienei implantų priežiūrai rekomenduojama naudoti minkštus dantų šepetėlius. Šepetėlis turėtų būti kuo mažesne galvute. Dar geriau naudoti vieno danties šepetėlį. Dantų šepetėlį būtina pasikeisti atsiradus pirmiesiems nusidėvėjimo požymiaims, taip pat persirgus infekcinėmis viršutinių kvėpavimo takų ligomis. Sritis prie dantenų bei tarpdančius ypač sunku pasiekti įprastu dantų šepetėliu, todėl šiose vietose reikėtų naudoti tarpadančių šepetėlius bei tarpančių siūlą. Norint pasiekti didžiausią valymo efektyvumą taip pat rekomenduojama naudoti bealkoholį antiseptinį burnos skalavimo skystį bei liežuvio valiklį. Dantis reikėtų saugoti nuo subraižymo. Tad dantų implantų priežiūrai patartina rinktis dantų pastą, kuri neturi abrazyvių dalelių, pvz., sodos. Ypač vengti balinančių dantų pastų, kuriose abrazyvių dalelių labai daug. Be visų jau minėtų priemonių ypač svarbu lankytis pas burnos higienistą du kartus per metus profesionalios burnos higienos procedūrai, bei vieną kartą per metus atvykti pas implantavusį bei protezavusį gydytoją apžiūrai. Tinkama asmeninė dantų priežiūra namuose ir reguliari profesionali priežiūra padės Jums išsaugoti naujus dantis visą gyvenimą.

    Pasidalinti

    Share by: