All-on-X, All-on-4, All-on-6 implantai

All-on-X dantų implantai pastaraisiais metais tapo itin populiarūs odontologijos paslaugų sferoje. Procedūra leidžia odontologui pakeisti daugelį dantų arba visą žandikaulio lanką tik su keliais implantais. Nors Nobel Biocare kompanija registravo prekių ženklą All-on-4® dantų gydymui, tačiau all-on-X yra bendrai naudojamas bendrinis šios paslaugos apibūdinimas. “X” reiškia implantų skiačių, kuris gali būti keturi, ar daugiau, kartais net iki aštuonių. 

Kas yra All-on-4 ir All-on-6 implantai?

Atstatyti visus prarastus dantis, galima pasitelkiant tiek All-on-4® (liet. visi ant keturių), tiek all-on-6 (liet. visi ant šešių) metodiką, kai vieno žandikaulio lanko atkūrimui naudojami 4-6 implantai ir ant jų tvirtinamas 10 -12 dantų fiksuotas protezas. Šis gydymas skirtas daugumą ar visus dantis praradusiems žmonėms, kurie nori atkurti dantis fiksuotais protezais. Protezas fiksuotas ant implantų yra tvirtas, patogus ir stabilus lyg valgant savais dantimis. Šiuo metodu yra atkuriamas 100% kramtymo efektyvumas. Šios technologijos dėka itin gretai atkuriami prarasti dantys bei natūrali kramtymo funkcija. Gydymo metodas gali būti taikomas bet kokio amžiaus pacientams.

All-on-X eiga

 1. Konsultacijos metu įvertinama paciento būklė ir suplanuojamas gydymas. Atliekamas 3 D skaitmeninis ištyrimas, atliekama kūginio pluošto kompiuterinė tomografija, atliekamos fotografijos. Dantų technikų laboratorijoje suplanuojami naujas būsimų dantų skaitmeninis dizainas.
 2. Vienos operacijos metu yra pašalinami protezavimui nebetinkami dantys, esant reikalui atliekama alveolinio kaulo redukcija, vienmomentiškai įsriegiami 4-6 implantai (vienmomentė implantacija), parenkamos atramos, nuimami atspaudai bei pamatuojamas suplanuotas skaitmeninis dizainas.
 3. Per kelias dienas pagaminamas tvirtas laikinas protezas, kuris yra būtinas gyjimo procese. Su laikinu protezu yra efektyviai ir greitai atkuriama kramtymo, estetinė bei fonetinė funkcija. Stomatognatinė sistema gali adaptuotis prie būsimų dantų.
 4. Laikini protezai keičiami naujais nuolatiniais protezais po 3-6mėn. Nuolatiniai restauracijai rekomenduojame gamintis cirkonio keramikos dantimis. Jie yra maksimaliai tvirti, ilgaamžiai, draugiškiausi dantenoms prie implantų, lengviausia priežiūra.
 5. Atkūrus prarastus dantis pacientas pereina į palaikomąjį-priežiūros etapą, kurio metu reikia atvykti 1-2 kartus per metus profesionaliai burnos higienai bei profilaktiniam patikrinimui.

All-on-X metodikos privalumai

 • Kramtymo efektyvumas atkuriamas 100 %
 • Fiksuotas protezas, nekliba yra stabilus, nereikia išsiiminėti
 • Nėra diskomforto jausmo, valgymas lyg nuosavais dantimis
 • Estetiškas vaizdas
 • Palaiko natūralų žandikaulio kaulą bei jį stimuliuodami apsaugo nuo tolimesnio nykimo
 • Atkuriami visi dantys per trumpą laiką
 • Padeda išvengti sudėtingų kaulo priauginimo operacijų

Dažnai užduodami klausimai

Ar man tinkami implantai?

 

Visiems žmonėms dantų implantai yra tinkami. Tik esant tam tikroms sveikatos būklėms reikia papildomo pasiruošimo prieš implantaciją: susireguliuoti vaistus ar išlaukti tinkamo laiko kuomet galima implantuoti. Kiekviena situacija yra vertinama individualiai konsultacijos metu, todėl yra svarbu informuoti gydytoją apie gretutines ligas.

 

Kiek tarnaus šie implantai?

 

Tyrimais įrodyta ir praktikoje pastebime, kad implantų ir protezų tarnavimo laikas priklauso nuo jų priežiūros. Implantais atkurti dantys yra tokie pat kokybiški ir patvarūs kaip jūsų nuosavi dantys. Galima tikėtis, kad nauji dantys tarnaus tiek pat, kiek tarnavo nuosavi dantys. Esant tinkamai priežiūrai, dantų implantai gali tarnauti visą gyvenimą.

 

Ar operacija skausminga?

 

Implantacijos metu yra taikomas vietinis nuskausminimas, kuris esant reikalui sustiprinamas papildomai todėl jūs skausmo nejausite. Galite jausti tik gydytojo atliekamas manipuliacijas.

 

Kur atliekama All-on-X (visi ant keturių ar visi ant šešių) procedūra?

 

Klaipėdos odontologijos centre, Butkų Juzės 14-11, Klaipėda

 

Kokia yra All-on-X (visi ant keturių ar visi ant šešių) kaina?

 

Visi ant keturių kaina (All-on-4) bei visi ant šešių kaina (All-on-6) yra skelbiama čia.

Paslaugą atliekantys gydytojai

Tadas Zaramba

Tadas Zaramba

Implantuojantis-protezuojantis gydytojas

Plačiau