Dantų implantai Klaipėdoje

Kas yra danties implantas?

Danties implantas


Danties implantas – tai danties šaknies pakaitalas. Jis gaminamas iš ypač tvirtos, lengvos ir biologiškai su kaulu suderinamos medžiagos (titano, cirkonio ar jų lydinio) ir primena nedidelį varžtelį. Atstatinėjant prarastą dantį, “varžtelis” chirurginiu būdu įsukamas į žandikaulį, o prie jo tvirtinama dirbtinė danties karūnėlė.

Implantų privalumai


Aukštas prigijimo dažnis. Dantų implantacija patikimas gydymo metodas, moksliniais tyrimais pagrysta, jog implantų prigijimo dažnis siekia 97-99 %.

Ilgaamžiškumas. Danties implantas žmogui pirmąkart įsriegtas dar 1967 m. Nuo tada implantologija pažengė tiek, kad šiais laikais dantų atstatymo implantais procedūra kasmet atliekama virš 10 milijonų žmonių visame pasaulyje. Jau 20 metų moderni implantologija gyvuoja ir Lietuvoje. Kasmet čia įsriegiama apie 50 tūkstančių dantų implantų. Danties implantas gali tarnauti visą gyvenimą.

Garantija. Skirtingoms implantų sistemoms suteikiama skirtingos trukmės garantija. Garantinį laikotarpį nustato ne procedūrą atliekantis gydytojas, o dantų implantų gamintojas, įvertinęs produkto kokybinius kriterijus bei klinikinius rezultatus. Mūsų klinikoje naudojamiems implantams suteikiama viso gyvenimo garantija.

Apsaugo nuo funkcinių ir fizinių pakitimų. Trūkstamų dantų vietoje nyksta žandikaulis, deformuojasi sukandimas, sutrinka kramtymo funkcija, šalia esantys dantys gali pasislinkti, pakrypti, dėl susitraukusio žandikaulio veidas gali atrodyti senesnis. Į trūkstamo danties ar sugedusio danties šaknies vietą įsriegtas dantų implantas apsaugo gretimus dantis nuo pasislinkimo, žandikaulio kaulą – nuo tirpimo, padeda išvengti kitų sveikatai bei žmogaus išorei negatyvių pasekmių.

Leidžia išsaugoti sveikus dantis. Dantų implantai padeda atkurti prarastus dantis nešlifuojant ir papildomai neapkraunant šalia esančių dantų.

Patikimas ir patogus sprendimas praradusiems visus dantis. Daugelį metų odontologai vyresnio amžiaus žmonėms siūlė rinktis nuimamus dantų protezus. Tačiau tai yra daug trūkumų turintis protezavimo būdas. Jie prastai laikosi, neleidžia tinkamai sukramtyti maisto, pažeidžia gomurį. Tokius protezus nešiojantiems žmonėms neretai sutrinka skonio jutimas, kalbos funkcija. Jų priežiūra sudėtinga, jie neilgaamžiai. Nenuimami dantys ant dantų implantų gerokai pagerina savo dantis praradusių žmonių gyvenimo kokybę, sugrąžina jiems šypseną ir bendravimo džiaugsmą. Dantys ant implantų ne tik maksimaliai atkuria kramtymo funkciją, netrukdo kalbėti, netrikdo skonio jutimų, bet ir atrodo kaip natūralūs, yra lengvai prižiūrimi ir, tinkamai prižiūrimi, gali tarnauti visą gyvenimą.

Estetiškas ir ilgalaikis sprendimas. Implantai ir prie jų tvirtinami nauji dantys (keraminė karūnėlė ar tiltas) yra pažangi alternatyva nestabiliems, sudėtingai prižiūrimiems ir neilgaamžiams nuimamiems dantų protezams. Suaugę su kaulu implantai atstoja natūralių dantų šaknis ir sudaro labai tvirtą ir stabilią atramą prie jo pritvirtintiems naujiems dantims. Su jais žmonės jaučiasi ir atrodo kaip su savo tikraisiais dantimis. Nuo savų beveik nesiskiriantys ir labai natūraliai atrodantys bei lengvai prižiūrimi nauji dantys paprastai tarnauja visą likusį gyvenimą.

Gydymo galimybės

Protezavimas nenuimamais protezais


Netekus vieno danties

Jei trūksta vieno danties, jo funkciją galima atstatyti implanto pagalba. Trūkstamo danties šaknies vietoje į žandikaulį yra įsriegiamas titaninis implantas. Implantui prigijus prie jo tvirtinamas nuolatinis danties vainikėlis.

Netekus kelių dantų

Įsriegti du implantai gali būti atrama, ant kurios fiksuojami keli dantys – tiltinis protezas. Šiuo būdu pritvirtintas dantų tiltinis protezas vizualiai visiškai nesiskiria nuo natūralių dantų, nesukelia diskomforto.

Netekus visų dantų

Jeigu esate netekę visų dantų, juos galima atkurti protezo, tvirtinamo ant implantų, pagalba. Ant jų fiksuotas protezas laikosi tvirtai, yra stabilus ir patogus. Norint pagaminti fiksuotą tiltinį protezą 10-12 dantų viršutiniame ar apatiniame žandikaulyje reikia mažiausiai 4 implantų.

Kaip vyksta implantacija

Ištyrimas ir konsultacija

Gydyti dantų implantais galima visus suaugusius pacientus.

Konsultacijos metu ištiriamas pacientas, padaroma rentgeno nuotrauka, suderinamas gydymo planas (etapiškumas, estetiniai lūkesčiai ir finansai), paskiriama implantacijos data.


Implantacijos procedūra

Dantų implantacija atliekama greitai – vienas implantas įsriegiamas vidutiniškai per 20-30 minučių. Dantų implantacija neskausminga, užtenka vietinės nejautros, nenaudojama narkozė. Po implantacijos gali būti skiriamas trumpas antibiotikų kursas, galimas nedidelis, trumpalaikis patinimas, nedidelis skausmas operuotoje vietoje.

Dažnai implantai gali būti įsriegti iškart po danties rovimo – tai vadinama vienmomente implantacija. Kai kada galima iškart uždėti ir laikiną karūnėlę. Kiekvieną kartą gydytojas nustato, koks tokios metodikos tinkamumas ir galimos rizikos/privalumai.


Dantenų formavimas
Praėjus 3 mėn po implantacijos, atveriama implanto viršūnėlė ir prie jo prisukama dantenas formuojanti gijimo galvutė. Dantenos formuojamos 3-4 sav.


Naujo danties pritvirtinimas
Prigijus implantui atliekamas implanto protezavimas . Nuimami dantų atspaudai, dantų technikų laboratorijoje pagaminami protezai, kurie galiausiai pritvirtinami ant implanto.

Reguliari priežiūra
Dantų implantai, kaip ir nuosavi dantys, reikalauja reguliarios priežiūros ir vizitų pas odontologą bei burnos higienistą.


 Kaip prižiūrėti dantų implantus skaitykite čia

Paslaugą atliekantys gydytojai

Tadas Zaramba

Tadas Zaramba

Implantuojantis-protezuojantis gydytojas

Plačiau