Nešiojančių ortodontinius aparatus burnos higiena

Nešiojančių ortodontinius aparatus burnos higiena

Ortodontiniais aparatais gydomos įvairios sąkandžio ir dantų padėties anomalijos. Šie aparatai labai apsunkina burnos higieną. O kadangi ortodontiniais pacientais dažniausiai yra vaikai, svarbu tinkamai paaiškinti vaikų tėvams, jog ortodontinį gydymą galima pradėti tik tada, kai vaiko individualios burnos higienos įgudžiai yra labai geri.

Nešiojant nuimamus ortodontinius aparatus, dantis reikia valyti kaip įprastai, mažiausiai 2 kartus per dieną po 2 minutes. Dantų susigrūdimo vietose patartina naudoti specialų vieno danties šepetėlį. Tačiau nereikėtų pamiršti ir pačio ortodontinio aparato nuvalymo. Aparatą reikia nuplauti po vandens srove po kiekvieno valgio. Taip pat valyti kietesniu šepetėliu ir pasta ryte ir prieš miegą. Ypač kruopščiai nuvalyti dalį, kuri liečiasi su gomuriu. Taip pat bent kartą per mėnesį tokį aparatą reikėtų dezinfekuoti specialiame tirpale.


Nešiojant nenuimamus ortodontinius aparatus (breketus) burnos higiena dar sunkesnė, o dantis valyti reikia dar dažniau nei įprastai ( net 4 kartus per dieną). Aplink breketus kaupiasi maisto likučiai, apnašos, bakterijos, juos nuvalyti pakankamai sudėtinga. Tačiau gerai neišsivalius dantų prasideda uždegimas, vystosi ėduonis.


Be pagrindinių burnos priežiūros priemonių šepetėlio ir pastos su fluoru šiems ortodontiniams pacientams reikia naudoti ir pagalbines priemones – siūlą, skalavimo skystį, tardančių šepetėlius, o be pagrindinio šepetėlio patartina turėti ir specialų šepetėlį breketams valyti. Kadangi ortodontinio gydymo metu šepetėliai susidėvi greičiau, juos reikia keisti kas 3 mėnesius.


Labai naudinga ir priežiūrą palengvinanti priemonė yra burnos irigatorius, jis tiekdamas vandens srovę pašalina maisto likučius iš sunkiai prieinamų vietų tarpdančiuose bei masažuoja dantenas.


Ortodontinio gydymo metu svarbu dantis kruopščiai valytis pačiam bei kas 3-4 mėnesius lankytis pas burnos higienistą profesionalios burnos hiegienos procedūrai.

0
Feed

Rašyti komentarą