TLK apmokamos paslaugos

Nuo 2021 metų sausio 1 dienos pasikeitė Teritorinių ligonių kasų (TLK) kompensavimo sistema už dantų protezavimą


2021-ieji prasidėjo puikia žinia tiems, kurie turi teisę protezuoti dantis Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis. Buvusios „laiškų“ sistemos nebeliko, su ja panaikintos ir protezavimo laukimo eilės.

Ką turite daryti, norėdami atlikti dantų protezavimą odontologijos klinikoje „Klaipėdos odontologijos centras”, naudojant TLK lėšas?

 

 • Kreiptis į savo šeimos gydytoją arba savo pasirinktos pirminės sveikatos priežiūros įstaigos odontologą, kad jis įvertintų jūsų dantų būklę ir užregistruotų į TLK elektroninę sistemą. Taip jūs darėte ir anksčiau, tačiau dabar jums iš karto išduos „Pranešimą“, patvirtinantį, kad jums paskirtos TLK lėšos protezavimui.
 • Atvykti pas mus į kliniką konsultacijai. Registruojantis konsultacijai, būtinai įspėkite mūsų specialistus apie jums paskirtas TLK lėšas protezavimui. Jei su savimi turite tai įrodantį pranešimą – pateikite jį registruojančiam asmeniui.
 • Pirmosios konsultacijos metu jums bus sudarytas gydymo planas. Jums nutarus, kad jis tinkamas, mūsų specialistai pažymės TLK elektroninėje sistemoje, kad dantų protezavimui jūs pasirinkote odontologijos kliniką „Klaipėdos odontologijos centras”.
 • Tolimesnių apsilankymų metu, jums bus suteiktos gydymo plane suderintos protezavimo paslaugos.
 • Užbaigus dantų protezavimo procesą, TLK sistemoje bus pažymėta apie jūsų gydymo pabaigą. Esant poreikiui, nuo šios datos praėjus ne mažiau kaip 3 metams, pagal galiojančią tvarką, jūs galėsite kreiptis dėl dantų protezavimo finansavimo iš naujo.

  Naudinga žinoti:
 • Gydymo plane bus pateikta išsami informacija apie gydymo etapus, bendrą gydymo kainą. Jei pasirinktas gydymo būdas kainuotų daugiau nei paskirta TLK lėšų, bus aiškiai išskirta, kuri dalis bus kompensuojama, o kurią dalį reikės apmokėti pačiam pacientui.
 • Dėmesio! Visi dantų protezavimo darbai, atlikti iki jums paskirtų TLK lėšų registracijos elektronineje sistemoje, nebus kompensuojami.
 • „Klaipėdos odontologijos centras” yra sudaręs sutartį su ligonių kasomis dėl dantų protezavimo kompensavimo PSDF lėšomis.

 

Dantų protezavimo kompensuojamoji suma (Atnaujinta 2023-01-01)

 

Dantų protezavimo paslaugų išlaidos kompensuojamos iš PSDF biudžeto asmenims pagal faktines dantų protezavimo išlaidas, bet ne daugiau kaip:

 

Pensininkams, nedarbingiems arba iš dalies darbingiems asmenims

 • Kurie turi mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
 • Kuriems diagnozuotas didesnis nei II laipsnio patologinis visų dantų nudilimas (daugiau kaip 1/3 danties vainiko aukščio) – iki 670,39 Eur;
 • Kurių bedantis apatinis žandikaulis 4, 5, 6 dantų srityje yra mažesnio nei 12 mm aukščio – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas);

Vaikams

 • Kurių kramtymo sistema dar vystosi, protezuojama laikinais dantų protezais, pagamintais iš laboratorijoje ar odontologijos kabinete polimerizuojamų polimerų, arba standartinius apsauginius metalinius vainikėlius – iki 342,13 Eur;

   

 • Kurių kramtymo sistema iš esmės susiformavusi, protezuojama naudojant ilgalaikių konstrukcinių medžiagų dantų protezus – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas);

 

Asmenims, kuriems buvo taikytas gydymas dėl burnos, veido ir žandikaulių onkologinės ligos

 • Po taikyto specifinio (spindulinio ir (ar) chemoterapinio) gydymo burnos ertmėje yra mažiau kaip 10 funkciškai visaverčių kontaktuojančių natūralių ar kokybiškų protezuotų antagonistinių dantų porų nuo pirmojo krūminio danties iki kitos pusės pirmojo krūminio danties – iki 670,39 Eur;
 • Atlikta burnos ertmės, veido ir žandikaulių operacija su minkštųjų audinių šalinimu ir (ar) žandikaulių srities kaulo rezekcija – iki 2 062,70 Eur (nustato konsiliumas).

Jei faktinės dantų protezavimo išlaidos buvo didesnės, nei nustatyta kompensuojamoji suma, likusią dalį asmuo turi sumokėti pats.