Dantų balinimas Klaipėdoje

Dantų balinimas

Dantų balinimas yra kosmetinė procedūra, kurios metu pašviesinama dėl įvairių priežasčių pakitusi dantų emalio spalva. Dantų spalvos pokyčiai galimi ne tik dėl dažančių maisto produktų, tokių kaip: kava, juoda arbata, raudonas vynas ir panašiai, vartojimo, bet ir dėl rūkymo, dantų fluorozės, tam tikrų vaistų vartojimo, dantų traumų ir kt. 


Prieš dantų balinimą būtina atlikti profesionalią burnos higieną. Tuomet rezultatai bus geresni ir džiugins ilgiau.

Dantų balinimo būdai

Dantų balinimas Klaipėdos odontologijos centre atliekamas keliais būdais:

  • Dantų balinimas kabinete
  • Dantų balinimas kapomis namuose
  • Pavienių dantų endodontinis balinimas

Dantų balinimas kabinete

Dantų balinimas kabinete yra saugus ir efektyvus balinimo būdas, kai siekiama greito bei iš karto pastebimo rezultato.

Dantų balinimo kabinete etapai

  1. Etapas. Pirmiausiai naudojant specialią dantų spalvų paletę ir poliarizuojantį filtrą padaromos šypsenos fotografijos ir nustatoma paciento dantų spalva prieš atliekant dantų balinimą, išklausomi lūkesčiai.
  2. Etapas. Siekiant apsaugoti dantenas nuo galimo pažeidimo jos padengiamos specialia medžiaga.
  3. Etapas. Aplikuojamas specialus dantis balinantis gelis. Gelis skaido emalyje esančius pigmentus ir dantys pabąla. Aplikacijų skaičius ir trukmė kiekvienam pacientui yra individualūs, juos parenka specialistas. Dantų balinimo procedūra gali būti pagreitinta naudojant aktyvatorius – lazerį ar balinimo lempą. Pasibaigus balinančio gelio aktyvumo laikui, jis nuvalomas, nuimama dantenų apsauga.
  4. Etapas. Naudojant specialią dantų spalvų paletę ir poliarizuojantį filtrą vėl padaromos šypsenos fotografijos ir įvertinamas gautas efektas.

Svarbu paminėti, kad dantų spalvos pokytis priklauso nuo daug įvairių veiksnių: pradinės dantų spalvos, dantų struktūros, emalio tankio, paciento amžiaus ir kt.

Esant poreikiui ar norint maksimalaus efekto, rekomenduojame dantų balinimą kabinete derinti su dantų balinimu kapomis, tai yra, atlikus balinimo seansą burnos priežiūros specialisto kabinete, vėliau balinimą tęsti namuose naudojant individualiai pagamintas kapas.


Dantų balinimas kapomis

Nusprendus dantis balintis kapomis, pirmiausiai nuskenuojami paciento dantys. Pagal turimą 3D vaizdą iš medicininio plastiko gaminamos individualios balinimo kapos. Gamyba užtrunka apie 3 darbo dienas. Atidavus pagamintas kapas, dantų balinimo gelį ir suteikus visas instrukcijas, pacientas dantis balinasi namuose.

Rekomenduojama nepertraukiama dantų balinimo kapomis trukmė namuose yra 2 savaitės.


Endodontinis pavienių dantų balinimas

Kai pavienių dantų spalva yra pakitusi dėl traumos, gilaus karieso, po dantų šaknų kanalų gydymo gali būti atliekamas vidinis dantų balinimas. Tuomet endodontiškai sugydyto danties ertmė yra specialiai paruošiama įdedama balinanti medžiaga, o danties ertmė uždaroma laikinu užpildu. Gali būti atliekami keli tokie seansai, kol pasiekiamas norimas rezultatas.


Ar dantų balinimas yra saugus?

Dantų balinimo metu naudojamos tik saugios ir visus reikalavimus atitinkančios priemonės, tad dantų balinimas niekaip nekenkia Jūsų dantims.


Kiek laiko trunka dantų balinimo efektas?

Dantų balinimo efekto trukmė kiekvienam yra individuali. Ji gali būti 1-2 metai. Kiek laiko dantys išlaikys pasiektą rezultatą priklauso nuo keletos veiksnių: individualios burnos higienos įpročių, profesionalios burnos higienos atlikimo reguliarumo, vartojamų maisto produktų (vartojant daug kavos, juodos arbatos ar raudono vyno efektas bus trumpesnis). Taip pat ir rūkant dantys greičiau pagelsta, o dantų balinimo efektas nėra ilgalaikis.


Ką reikia žinoti prieš atliekant dantų balinimą?

Kaip jau minėta anksčiau, kad efektas būtų geresnis, prieš dantų balinimą turi buti atlikta profesionali burnos higiena.

Balinti galima tik sveikus, karieso nepažeistus dantis. Balinimo negalima atlikti esant dantenų uždegimui (gingivitui), kai yra dantų akmenų, taip pat, jei pacientas skundžiasi padidėjusiu dantų jautrumu. Balinimo negalima atlikti nėščiosioms, taip pat nerekomenduojama asmenims iki 18 metų.

Reikia pabrėžti, kad dantų plombos ir vainikėliai spalvos nekeičia, o plombavimas ar protezavimas turi būti atliekami tik po balinimo procedūros.

Jei po balinimo yra numatytas estetinis plombavimas ar dantų protezavimas, po procedūros turi praeiti 2 savaitės. Per šį laiką nusistovi dantų spalva ir išvengiama galimo dantų jautrumo kitų procedūrų metu.


Svarbu

  • Po dantų balinimo 2-3 dienas gali būti juntamas padidėjęs dantų jautrumas. Jautrumui sumažinti burnos priežiūros specialistas rekomenduos Jums jautrumą mažinančių ir dantis remineralizuojančių priemonių.
  • Po dantų balinimo kelias dienas rekomenduojama nevartoti jokių dažančių produktų: kavos, juodos arbatos, raudono vyno ir kt.


Kiek kainuoja dantų balinimas Klaipėdoje?

Dantų balinimo kaina galite sužinoti čia


Kur atliekamas dantų balinimas Klaipėdoje?

Dantų balinimas Klaipėdoje – klinika „Klaipėdos odontologijos centras“, Butkų Juzės g. 14-11, Klaipėda, tel. 862426222


Kas atlieka dantų balinimą Klaipėdoje?

Burnos higienistė Agnė Zarambė

Paslaugą atliekantys gydytojai

Agnė Zarambė

Agnė Zarambė

Burnos higienistė

Plačiau